Piskalla Franz

Narozen:
13.08.1925, Darkovičky
Hodnost:
Gefreiter

Franz Piskalla po vykonání služby u Říšské pracovní služby RAD narukoval 26.08.1943 k Wehrmachtu. Byl zařazen ke kmenové rotě ženijního náhradního praporu Stammkompanie Pionier-Ersatz-Bataillon 213 do Brieg/Oberschlesien (Dolní Slezsko, dnes Brzeg-Polsko). Výcvikem prošel u roty rezervního ženijního praporu 1. Kompanie Reserve-Pionier-Bataillon 213. Po výcviku, podle zápisu z 20.04.1944 byl zařazen k rotě ženijního praporu 1. Kompanie Pionier-Bataillon 185. Tento prapor byl v únoru 1944 přemístěn do severní Francie a byl podřízen 85. Infanterie-Division (pěší divizi). Byli nasazeni na pobřeží Lamanšského průlivu, v Normandii a v Holandsku. V březnu 1945 byl prapor zničen u Aachen/Nordrhein-Westfalen (Severní Porýní-Westfalsko). Franz byl 07.04.1945 převelen k ženijnímu praporu Pionier-Bataillon 246, který byl podřízen Volks-Grenadier-Division 246 (lidová granátnická divize). Dne 07.04.1945 padl do amerického zajetí a dne 09.07.1945 byl předán československým úřadům. Kde byl pak vězněn a kdy byl ze zajetí propuštěn nevíme.

† 12.08.2008

Chybí zde nějaké Informace nebo jsou údaje nesprávné?

Kontaktujte nás

Piskalla Franz

Franz Piskalla po vykonání služby u Říšské pracovní služby RAD narukoval 26.08.1943 k Wehrmachtu. Byl zařazen ke kmenové rotě ženijního náhradního praporu Stammkompanie Pionier-Ersatz-Bataillon 213 do Brieg/Oberschlesien (Dolní Slezsko, dnes Brzeg-Polsko). Výcvikem prošel u roty rezervního ženijního praporu 1. Kompanie Reserve-Pionier-Bataillon 213. Po výcviku, podle zápisu z 20.04.1944 byl zařazen k rotě ženijního praporu 1. Kompanie Pionier-Bataillon 185. Tento prapor byl v únoru 1944 přemístěn do severní Francie a byl podřízen 85. Infanterie-Division (pěší divizi). Byli nasazeni na pobřeží Lamanšského průlivu, v Normandii a v Holandsku. V březnu 1945 byl prapor zničen u Aachen/Nordrhein-Westfalen (Severní Porýní-Westfalsko). Franz byl 07.04.1945 převelen k ženijnímu praporu Pionier-Bataillon 246, který byl podřízen Volks-Grenadier-Division 246 (lidová granátnická divize). Dne 07.04.1945 padl do amerického zajetí a dne 09.07.1945 byl předán československým úřadům. Kde byl pak vězněn a kdy byl ze zajetí propuštěn nevíme.

† 12.08.2008