Papesch Josef 1897

Narozen:
18.07.1897, Kravaře
Zemřel:
Hodnost:
Unteroffizier
Bydliště:
Deutsch Krawarn, Neidenburg
Druh vojska:
Heer

Josef Papesch sloužil již během 1. světové války u německé císařské armády. K Wehrmachtu narukoval v září 1939. Byl zařazen k rotě stavebního praporu – 4. Kompanie Bau-Bataillon 311. Tento prapor byl sestaven 26.08.1939 během mobilizace ve vojenském okruhu I. Byl vytvořen z jednotek říšské pracovní služby – RAD a následně nasazen ve východním Prusku a Polsku. Dne 24.09.1939 byl prapor rozpuštěn a mužstvo se usadilo v Allenstein/Ostpreussen (Východní Prusko, dnes Olsztyn, Varmijsko-Mazurské vojvodství/Polsko). Později byl Josef převelen do tábora pro válečné zajatce – Kriegsgefangene Stalag 301, kde sloužil u roty praporu – 3. Kompanie Bataillon DI. Prapor byl použit ke hlídání válečných zajatců. Stalag 301 působil od 30.04.1941 do 17.07.1941 v Stablack/Ostpreussen (východní Prusko, dnes Stablawki, Varmijsko-mazurské vojvodství/Polsko). Od 17.07.1941 do 21.08.1941 v Schieratz (dnes Sieradz, Lodžské vojvodství/Polsko). Od 21.08.1941 do 22.09.1941 v Lublin/Generalgouvernement (Generální gouvernement, dnes Lublinské vojvodství/Polsko). Dne 22.09.1941 se tábor přesunul na Ukrajinu do Kovel (Volyňská oblast/Ukrajina), kde působili do září 1942. Od září 1942 do července 1944 působil tento tábor v Šepetovce (Chmelycká oblast/Ukrajina). Dne 07.10.1943 Josef onemocněl (tříselná kýla) a byl převezen lazaretním vlakem 2128 do vojenského lazaretu v Dresden VII/Sachsen (Sasko), kde se léčil do 27.10.1943. Dne 07.03.1944 byl převelen k náhradnímu praporu zemských střelců -Landesschützen-Ersatz-Bataillon 1. Prapor sídlil v Preussisch Holland/Ostpreussen (Východní Prusko, dnes Paslek, Varmijsko-Mazurské vojvodství/Polsko) a byl podřízen divizi – Division 401.

(Rodiče: Josef Papesch * 24.07.1856 a Beata Kotzian * 17.12.1861, manželka : Johanna Krzestan * 04.09.1897)

Chybí zde nějaké Informace nebo jsou údaje nesprávné?

Kontaktujte nás

Papesch Josef 1897

Josef Papesch sloužil již během 1. světové války u německé císařské armády. K Wehrmachtu narukoval v září 1939. Byl zařazen k rotě stavebního praporu – 4. Kompanie Bau-Bataillon 311. Tento prapor byl sestaven 26.08.1939 během mobilizace ve vojenském okruhu I. Byl vytvořen z jednotek říšské pracovní služby – RAD a následně nasazen ve východním Prusku a Polsku. Dne 24.09.1939 byl prapor rozpuštěn a mužstvo se usadilo v Allenstein/Ostpreussen (Východní Prusko, dnes Olsztyn, Varmijsko-Mazurské vojvodství/Polsko). Později byl Josef převelen do tábora pro válečné zajatce – Kriegsgefangene Stalag 301, kde sloužil u roty praporu – 3. Kompanie Bataillon DI. Prapor byl použit ke hlídání válečných zajatců. Stalag 301 působil od 30.04.1941 do 17.07.1941 v Stablack/Ostpreussen (východní Prusko, dnes Stablawki, Varmijsko-mazurské vojvodství/Polsko). Od 17.07.1941 do 21.08.1941 v Schieratz (dnes Sieradz, Lodžské vojvodství/Polsko). Od 21.08.1941 do 22.09.1941 v Lublin/Generalgouvernement (Generální gouvernement, dnes Lublinské vojvodství/Polsko). Dne 22.09.1941 se tábor přesunul na Ukrajinu do Kovel (Volyňská oblast/Ukrajina), kde působili do září 1942. Od září 1942 do července 1944 působil tento tábor v Šepetovce (Chmelycká oblast/Ukrajina). Dne 07.10.1943 Josef onemocněl (tříselná kýla) a byl převezen lazaretním vlakem 2128 do vojenského lazaretu v Dresden VII/Sachsen (Sasko), kde se léčil do 27.10.1943. Dne 07.03.1944 byl převelen k náhradnímu praporu zemských střelců -Landesschützen-Ersatz-Bataillon 1. Prapor sídlil v Preussisch Holland/Ostpreussen (Východní Prusko, dnes Paslek, Varmijsko-Mazurské vojvodství/Polsko) a byl podřízen divizi – Division 401.

(Rodiče: Josef Papesch * 24.07.1856 a Beata Kotzian * 17.12.1861, manželka : Johanna Krzestan * 04.09.1897)